Kombi Basıncı Neden Düşer?

Kalorifer tesisatında ufak sızma olması, su akıntılarının kolay fark edilememesine neden olur. Kombilerde yaşanacak ufak sıkıntılar dairenizin, ofisinizin veya iş yerinizin ısınmasına engel olacak ve bu durumda ister istemez belli başlı olumsuz durumların baş göstermesine neden olacaktır.

Kombi içerisinde su azalması veya fazla su dolması,
 Denge kabının havası bitmiş olması,
 Kombi tesisatının su kaçırması,
 Kombiye su veren vananın bozulması.
 Kombinin yıllık bakımının yapılmaması ,
 Radyatör bağlantılarında kaçak olması,
 Genleşme tankının havasının bitmiş olması,
 Kombinin uzun yıllar kullanım sonucu ömrünün tükenmesi,

Kombi basıncı belli zamanlarda düşmesi olağan bir durumdur. Bu süre 2-3 ay gibi bir süre ve 0,5 bar gibi bir değerde olursa normaldir. Bu durum tesisat sistemi içindeki suyun buharlaşmasından meydana geliyordur. Kombi altındaki su takviye vanasını açarak su ilave edebilirsiniz.

Bu durum bir tesisat sorunudur. Kaçağın olduğu yerin tespit edilmesi gerekir. Eski dönemlerde olsa, kaçağın yerini bulmak için bütün ev inşaat alanına çevrilirdi. Neyse ki günümüzdeki teknoloji sayesinde böyle kaygıya kapılmamıza gerek yoktur. Firmamız, kalorifer tesisatı kaçaklarını tespit etmek için termal kamera kullanır. Termal kamera ile şap altından geçen tesisat boruları kontrol edilir. Termal kamera sayesinde, kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını tespit aşamasında, hiç bir yere zarar verilmez. Kalorifer tesisatındaki kaçak tespit edildikten sonra, bölgesel tamirat yapılarak, oluşabilecek kırma işlemi minimum seviyeye indirilir. Yılların deneyimi ve uzman kadrosu ile müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.