Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Neden Banyo Giderleri Tıkanır ?

Çamaşır makinesi hortumundaki filtre zamanla ucundan çıkabilir ve çamaşır makinesi sıkma konumunda çıkan atık sular, iplik ve bez parçaları, düğme ve madeni paranın direk gidere gitmesiyle gideri tıkar.

Tuvalet gideri ise, içine atılan erimeyen ıslak medillerden, kalitesiz çokça atılan tuvalet kağıtlarından, poşetlerin gidere atılmasından tıkanırlar, bazen de giderdeki yanlış eğimlerden tıkanabilirler.

Lavabolar ise, sabun artıklarından, kıl ve saç gibi atıklardan tıkanmaktadır. Tuvaletlerde olduğu gibi, lavabo giderleride usta hatalarından ötürü yani gider hatlarının yanlış kurgulanmasından, eğim verilmemesinden sık sık tıkanabilmektedir.

Küvet ve duşakabin gibi yerlerde ise, giderdeki süzgeçlerin olmaması, katı atıkların gidere ulaşması ile tıkanıklık oluşturabilmektedir.

Banyo  Giderini  Nasıl  Açıyoruz ?

Tıkanıklık açmada izlediğimiz yollardan biraz bahsedelim; Öncelikle bizi aradığınız andan itibaren kısa sure içerisinde adresinize profesyonel ekimiz gelecektir. Tıkalı gider tespit edilir ve işlem yapılacak olan gider hattına kameralı görüntüleme cihazı yerleştirilir Yerleştirilen kamera ile tıkanmış gider borusunun içi görüntülenir. Kameradan bakarak tıkanma nedeni belirlenir. Tıkanıklığa neden olan cismi veya kitleyi çıkarmak ya da yok etmek için sarmal uçlu makine gider hattı içerisine sokulur. Sarmal uç tıkanmaya neden olan cismi etkisiz hale getirir ve gider hattı açılır. Daha sonra giderin içi temizlenerek tam olarak açıldığından emin olunur ve sorun giderilmiş olur.